AKADEMIA E-COMMERCE
Nowa porcja wiedzy co 2 tygodnie.

Przeczytaj nasze artykuły eksperckie i porady dla branży e-commerce.
Usprawnij swój sklep internetowy i sprzedawaj z sukcesem:

  • zarządzaj e-sklepem zgodnie z najnowszymi trendami,
  • wprowadzaj zmiany i rozwijaj sprzedaż,
  • promuj się skutecznie i zyskaj pozycję na rynku.

Warto przeczytać

LIMITOWANY DOSTĘP
SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ BAZY WIEDZY

6. Jak zwrócić uwagę klienta nie konkurując wyłącznie ceną?

Jednym z głównych problemów nowo powstałych sklepów internetowych jest zbudowanie świadomości brandu i pozyskanie pierwszych klientów. Płatna reklama w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych, obniżka cen lub inna promocja cenowa generują duże koszty. Jak zatem dotrzeć do nowych klientów bez konkurowania ceną?

Doświadczeni sprzedawcy internetowi wiedzą, że mimo skuteczności promocji cenowych, jest to krótkowzroczna metoda pozyskiwania klientów. Skuszeni niską ceną klienci kupią oczywiście u Ciebie, ale czy powrócą? Czy niższa cena niż u konkurencji sprawi, że ten sam klient ponownie zrobi u Ciebie zakupy? Badania przeprowadzone przez Coherent Path wykazały, że klienci, którzy zostali skłonieni do pierwszego zakupu zniżką, są o 50% mniej skłonni do dokonania drugiego zakupu. Pokazuje to prostą prawdę: niższe ceny niż u konkurencji rzadko prowadzą do lojalności wobec marki, przyciągają natomiast tzw. smart shoperów, którzy polują na okazje. Jak zatem dotrzeć do nowych klientów i budować świadomość marki bez ciągłego obniżania cen?

Aby zobaczyć dalszą część materiału
zostaw nam swoje dane

Wypełnij poniższy formularz :

Imię
Nazwisko
Email
Telefon komórkowy
Wielkość firmy


Zgody formalne:

Administratorem danych jest Forum Media Polska sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzali Twoje dane podane w formularzu w celu udostępnienia materiałów oraz w celu komunikacji handlowej drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Możesz zgłosić sprzeciw wobec otrzymywania informacji handlowych drogą elektroniczną w każdej chwili pisząc na bok@forum-media.pl. Jeżeli zdecydujesz się odwołać swoją zgodę na komunikację telefoniczną, również napisz na bok@forum-media.pl. Pełna informacja o regułach przetwarzania Twoich danych dostępna jest tutaj.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.