AKADEMIA E-COMMERCE
Nowa porcja wiedzy co 2 tygodnie.

Przeczytaj nasze artykuły eksperckie i porady dla branży e-commerce.
Usprawnij swój sklep internetowy i sprzedawaj z sukcesem:

  • zarządzaj e-sklepem zgodnie z najnowszymi trendami,
  • wprowadzaj zmiany i rozwijaj sprzedaż,
  • promuj się skutecznie i zyskaj pozycję na rynku.

Warto przeczytać

LIMITOWANY DOSTĘP
SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ BAZY WIEDZY

10. Jak skutecznie planować i wyznaczać cele w e-sklepie?

Żeby sklep internetowy dobrze funkcjonował i przynosił oczekiwane przychody, powinieneś przede wszystkim zaplanować i wyznaczyć główne cele, które pomogą osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Cele te można rozdzielić w zależności od tego, na jakim etapie cyklu życia jest sklep internetowy. Inne cele powinny być postawione dla nowego e-sklepu, który właśnie wchodzi na rynek ze swoim asortymentem, a inne dla dobrze prosperującego sklepu, który ma już swoją pozycję na rynku.

Nowy sklep internetowy

Jest to sytuacja, w której dla nowej firmy wchodzącej na rynek lub firmy funkcjonującej tylko w ramach sprzedaży offline budujesz e-sklep od podstaw. W pierwszym etapie najważniejsze będzie pozyskanie dobrego jakościowo ruchu na stronie oraz wypromowanie marki. Skup swoje działania na pozyskaniu klienta i transakcji. Nie mając własnej bazy subskrybentów, oprzyj działania na pozyskaniu użytkowników z innych baz, np. poprzez mailingi do baz zewnętrznych, działania PR, które pomogą w rozpoznawalności marki, wszelkie kampanie sprzedażowe typu kampanie Adwords, programy afiliacyjne, retargeting oraz bardzo ważne pozycjonowanie sklepu. Ponieważ nie masz odniesienia do przeszłości, cele te powinny być bardziej wartościowe niż procentowe.

Aby zobaczyć dalszą część materiału
zostaw nam swoje dane

Wypełnij poniższy formularz :

Imię
Nazwisko
Email
Telefon komórkowy
Wielkość firmy


Zgody formalne:

Administratorem danych jest Forum Media Polska sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzali Twoje dane podane w formularzu w celu udostępnienia materiałów oraz w celu komunikacji handlowej drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Możesz zgłosić sprzeciw wobec otrzymywania informacji handlowych drogą elektroniczną w każdej chwili pisząc na bok@forum-media.pl. Jeżeli zdecydujesz się odwołać swoją zgodę na komunikację telefoniczną, również napisz na bok@forum-media.pl. Pełna informacja o regułach przetwarzania Twoich danych dostępna jest tutaj.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.